Reklama w wielkim formacie

Dobra reklama przyciągnie do naszej firmy więcej klientów. Często jednak nie wiemy jaki rodzaj wybrać. Najefektywniejszą wersją jest połączenie kilku kanałów marketingowych. Warto wziąć pod uwagę także reklamę wielkoformatową. Ten rodzaj reklamy to reklama zewnętrzna, od wielu lat ciesząca się dużą popularnością. Któż z nas nie zauważy billboardu?

Reklama wielkoformatowa jest przeznaczona głównie do większych i dużych miast. Większość takich reklam znajduje się na ścianach budynków lub na specjalnych rusztowaniach. Dużo firm oferuje również montaż oświetlenia, dzięki czemu nasza reklama będzie dobrze widoczna również nocą.

Warto wybrać odpowiednią lokalizację, ważne by było to miejsce uczęszczane przez dużą ilość osób. Popularnością cieszą się więc centrum miasta oraz ważne komunikacyjne węzły. Wtedy nasza reklama będzie miała codziennie wielu widzów, a tym sposobem nasza firma stanie się rozpoznawalna.

Reklama wielkoformatowa choć ma swoich przeciwników, wciąż jest często wykorzystywana i przynosi duże zyski. Warto jednak zadbać by była interesująca i zaciekawiła potencjalnych klientów. Pomóc nam mogą w tym profesjonaliści. Warto sprawdzić ich portfolio i zobaczyć czy ich grafiki są oryginalne, a projekty starannie wykonane.

Dobrym pomysłem jest połączenie kilku rodzajów reklamy. Reklamę zewnętrzną, w tym także wielkoformatową można z powodzeniem połączyć z intensywną kampanią internetową np. w mediach społecznościowych lub lokalnych serwisach. Dzięki temu w szybkim czasie przyciągniemy klientów.