Wiele osób mieszkających w blokach uskarża się na niewielkie rozmiary swojej kuchni. Coraz częściej są to aneksy kuchenne mieszczące się w salonie, a nie prawdziwe kuchnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ciekawe rozwiązania pozwalają w pełni zagospodarować małe kuchnie i sprawiają, że stają się one w pełni funkcjonalne i praktyczne.
Warto szukać inspiracji przede wszystkim w Internecie. Na przykład, można znaleźć piękne projekty małej kuchni na portalu Dekorady i wykorzystać je lub zainspirować się nimi i szukać samodzielnie innych rozwiązań. Najlepiej jest dopasować taki projekt do własnych potrzeb, ponieważ każda kuchnia jest inna, tak samo jak jej właściciele i użytkownicy.
Wiele osób twierdzi, że właśnie tutaj znajdziesz inspiracje i aranżacje małe kuchni bez najmniejszego problemu. Można też oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz, jednakże taka osoba ma spore oczekiwania finansowe, które nie zawsze są faktycznie warte jej pracy. Samodzielne projektowanie kuchni potrafi za to przynieść wiele satysfakcji i radości.