Własna przestrzeń.

Jeśli budujemy dom (albo już w nim mieszkamy) zazwyczaj stajemy się także właścicielem działki, na której został postawiony. Cieszy nas nie tylko własny dach nad głowa, ale i kawałek gruntu, który możemy zagospodarować w dowolnej aranżacji przeznaczając na przykład przestrzeń na ogródek, miejsce rekreacji dla dzieci lub dla całej rodziny.

Aby czuć się komfortowo i bezpiecznie musimy także zainwestować w bramy i ogrodzenia, które wyznaczoną granice naszej posiadłości (niezależnie od jej wielkości). Najczęściej jest tak, że nasza posiadłość sąsiaduje z inną, której nie jesteśmy właścicielami. Posiadanie sąsiada ma swoje plusy jak i minusy. Aby życie sąsiedzkie upływało w jak najmniej konfliktowej atmosferze warto wyznaczyć jasno granice najlepiej za pomocą takich elementów jak bramy i ogrodzenia. Przejście za ogrodzenie będzie oznaczało, że jesteśmy już na cudzym terenie, a wiadomo, że jeśli nie jesteśmy u siebie musimy respektować i uszanować zasady, które tam panują w danym miejscu.

Bramy i ogrodzenia są szczególnie istotne jeśli my sami (lub nasi sąsiedzi) posiadamy zwierzęta. Chcąc uniknąć sporów na temat tego czyje zwierzę narobiło szkód na działce sąsiada, musimy ogrodzić własny teren w taki sposób, aby uniemożliwić zwierzęciu wychodzenie (szczególnie podczas naszej nieobecności).

Podobnie jeśli posiadamy małe dzieci i chcemy, aby bezpiecznie spędzały czas na podwórku, powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu terenu wyposażając go w bramy i ogrodzenia.

Jak widać posiadanie własnej działki niesie za sobą nie tylko wygodę i komfort odpoczynku, ale także obowiązki.