Suplementy omega-3 (1)Każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać, bo tylko w ten sposób może zapobiec wielu chorobom, które rozwijają się nieraz przez wiele lat jako skutek spożywania nadmiernej lub zbyt małej ilości określonych składników pokarmowych.
Do takich chorób należą między innymi cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, otyłość, a nawet niektóre choroby nowotworowe.
Wiele słyszymy ostatnio o kwasach omega 3 – są to nienasycone kwasy tłuszczowe. I chociaż niektórzy w swoich dietach odrzucają tłuszcz, sądząc, że im szkodzi, jest wprost przeciwnie. Kwasy omega 3 to istne panaceum na wiele dolegliwości. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Utrzymują w ryzach odpowiedni poziom cholesterolu i prawidłowy poziom cukru we krwi. Zmniejszają także ryzyko choroby Alzheimera i raka. Poza tym znacznie poprawiają koncentrację i przyspieszają przemianę materii. Ważną informacją dla pań dbających o urodę będzie to, że kwasy omega 3 opóźniają procesy starzenia, wzmacniają włosy i paznokcie. Można je spożywać w postaci tzw. zdrowych tłuszczów, ale także przyjmować jako suplementy omega-3.