Skandynawia w domu…
Remontujesz mieszkanie, a nie wiesz jaki styl wybrać? Musisz zatem wiedzieć, że projektowanie wnętrz zaczyna się od określenia siebie,swojego charakteru. Bowiem nasze mieszkanie tylko odzwierciedla to, kim jesteśmy.

Jeśli cenisz prostotę, lubisz jasne kolory, nie przepadasz za nadmiarem formy nad treścią idealny może się okazać dla Ciebie styl skandynawski.

W tym stylu ściany często są białe albo w jasnych odcieniach błękitu lub szarości. Meble są proste, raczej białe, czasem z dodatkiem chromowanej stali, nie zawierają żadnych wzorków ani ozdobników. Bardzo ważne jest w tym stylu oświetlenie- powinno być naturalne, dlatego okna są jasne, firanki jeśli są w ogóle to bardzo proste, jasne, bez wymyślnych wzorów. Natomiast dodatki w tym stylu mogą mieć nawet intensywniejszą barwę, jak np. czerwony wazon, granatowy dywanik, ramki do zdjęć w kolorze butelkowej zieleni.

Unikaj tego stylu, jeśli w domu zwykle masz zasłonięte rolety, lubisz intensywne barwy albo w życiu cenisz pośpiech i zgiełk – wtedy możesz się źle czuć.