Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa i nieruchomości wakacyjne

Czy Mieszkanie+ utrudni zarabianie na wynajmie?

Na szczęście zarabianie na nieruchomościach to nie tylko wynajem mieszkań. Istnieje bowiem wiele innych alternatyw. W poniższym artykule przedstawiono z nich dwie.

Nieruchomości komercyjne
Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa może być dobrym sposobem na zarobek. Trudno tu jednak mówić o dochodzie w pełni pasywnym, ponieważ trzeba utrzymywać stały kontakt z najemcami, a także doglądać swojej własności. Dobrym sposobem sfinansowania tego rodzaju inwestycji może być kredyt bankowy. Niestety o ile banki bardzo chętnie udzielają kredytów mieszkaniowych, tak w przypadku nieruchomości komercyjnych sprawa wygląda nieco trudniej. Trudno się dziwić tutaj bankom czym innym jest bowiem, kredyt udzielany osobie fizycznej ze stałym zatrudnieniem, a czymś zupełnie innym jest dzielenie ryzyka biznesowego z kredytobiorcą.

Inwestycja w aparthotele
Innym sposobem mogą być nieruchomości wakacyjne. W Hiszpanii istnieją specjalne aparthotele, w których można wykupić pojedynczy lokal. Właściciel może połączyć tutaj cel zarobkowy z rekreacyjnym, spędzając 2-3 razy w roku wakacje w takim lokalu, jednocześnie uzyskując dochód z wynajmu innym turystom.