Urządzanie łazienki to zmora nie jednego architekta wnętrz. Jest to bowiem miejsce, które przede wszystkim pełni funkcję użytkową, więc trudno zachować w niej jakiekolwiek poczucie estetyki. W łazience elementami niezbędnymi są: toaleta, prysznic lub wanna, umywalka z lustrem. To wszystkie elementy użytkowe, dlatego też muszą znaleźć się w łazience na pewno. Warto jednak pamiętać o tym, że łazienka może wyglądać też ładnie, nie tylko funkcjonalnie i praktycznie. Dużo łatwiej urządza się jednak dużą łazienkę niż łazienkę w bloku, gdzie praktycznie każda przestrzeń jest zapełniona przez potrzebne elementy. Warto więc pokusić się o małe, ale udoskonalające i ozdabiające rozwiązania.

Ciekawą propozycją do wykorzystania w małej łazience jest wykorzystanie drabiny jako wieszaka na ręczniki. Drabina nie zajmuje wiele miejsca, jest wysoka, pomieści ręczniki domowników i te przeznaczone dla gości. Poza tym jest to rozwiązanie dość niekonwencjonalne i na pewno zadziwi i zachwyci nie jednego gościa.

W każdej łazience elementem niezbędnym są też szafki łazienkowe, które mają za zadanie przechowywać środki czystości, kosmetyki, różne akcesoria higieniczne. Znacznie lepiej wygląda mała przestrzeń łazienki z uporządkowanymi elementami, a nie kosmetykami na wierzchu i leżącymi wszędzie akcesoriami na przykład do włosów. Dlatego też warto wybrać pojemną i funkcjonalną szafkę łazienkową. Dobrze dobrać ją do wielkości pomieszczenia, być może umieścić dużą szafkę pod umywalką albo na przestrzeni wolnej ściany.

Istotnym elementem łazienek są też ozdoby. Bardzo przydadzą się przede wszystkim w trakcie urządzania sobie domowego Spa. Warto pod ręką mieć eteryczne olejki, zapachowe świece, kadzidełka, różnego rodzaju rzeczy, które wpłyną pozytywnie na samopoczucie biorącego relaksującą kąpiel lub energetyzujący prysznic. W małej łazience warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń, więc ozdoby można ustawić na brzegu wanny lub na umywalce albo też zawiesić na ścianie, lusterku albo także na gałkach od szafki.