Sony Android TV w telewizorach BRAVIA to zupełnie nowe możliwości interakcji z telewizorem. Jedną z największych zalet nowej platformy smart tv jest wyszukiwanie głosowe. Spraw, by telewizor stał się Twoim domowym pomocnikiem.
W telewizji właśnie trwa film, a my chcemy dowiedzieć się, więcej o aktorach w nich grających. Wystarczy sięgnąć po pilota One Flick Remote, wcisnąć przycisk z ikoną mikrofonu znajdujący się w lewym górnym rogu i wypowiedzieć imię i nazwisko aktora, albo tytuł filmu. Po chwili na ekranie wyświetlą się wszelkie niezbędne informacje. W ten sam sposób możemy zapytać także o to kto jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, co jest stolicą Burkina Faso, a także jaka będzie pogoda w naszym mieście.
Wyszukiwanie głosowe w telewizorach Sony BRAVIA jest niezwykle proste i szybkie. Warto zaznaczyć, że odbywa się ono w język polskim i w oparciu o silnik wyszukiwarki Google. To wygodny sposób na dotarcie do najważniejszych informacji. Nie musimy wpisywać zapytań na klawiaturze wirtualnej, co nie należy do zbyt komfortowych. Wystarczy wypowiedzieć interesujące nas hasło i po kilku chwilach otrzymujemy odpowiedź.
Nie musimy się martwić o to, że telewizor nas cały czas nasłuchuje. Mikrofon jest aktywny tylko wtedy gdy wybierzemy funkcje wyszukiwania. Jest to też wyraźnie oznaczone na ekranie telewizora. Nasz głos jest analizowany na serwerach Google’a i tymczasowo przechowywany, ale nie jest on powiązany z naszym kontem. Zarówno Sony, jak i partnerzy dbają o prywatność użytkowników. O zasadach tych można przeczytać także w regulaminach podczas konfiguracji telewizora.
Funkcja wyszukiwanie głosowe jest dostępne nie tylko za pomocą pilota One Flick Remote, ale także poprzez aplikacje TV SideView lub Android TV Remote dostępne na smartfony z system iOS i Android. Dzięki temu z wyszukiwania głosowego możemy korzystać także w tych telewizorach Sony BRAVIA do których nie jest dołączony One Flick Remote. Funkcja jest dostępna na wszystkich ekranach z platformą Sony Android TV.
Wyszukiwanie głosowe sprawia, że telewizor staje się naszym asystentem. Szybko sprawdzimy pogodę i interesujące nas dane. Wystarczy jeden klik i powiedzenie tego co nas interesuje. Wyszukiwanie reaguje na naturalne słowa, nie musimy mówić jedynie wyuczonych komend. Możemy powiedzieć „pogoda Poznań”, „Jaka jest pogoda w Poznaniu”, „Poznań pogoda” i za każdym razem otrzymamy odpowiedź.