Procesor sony

0
438

Wyjęliśmy z pudełka nasz nowy telewizor Sony BRAVIA z systemem Sony Android TV, podłączyliśmy kable. Teraz czas na konfigurację. To szybki, jednorazowy proces, który umożliwi w pełni cieszyć się możliwościami telewizora Sony BRAVIA. Radzimy, jak w kilka minut skonfigurować nasz nowy telewizor, niezależnie, czy jest to model W755C, S805C, czy X905C.

Konfiguracja telewizora to kilka ekranów z ustawieniami, które zobaczymy podczas pierwszego uruchomienia. Dzięki prostym krokom przystosujemy nasz Sony BRAVIA do działania, ustawimy kanały, połączymy się z siecią i z kontem Google’a, co umożliwi w pełni korzystanie z Sony Android TV.

Zaraz po ekranie powitalnym na telewizorach, do których dołączony jest pilot One-Flick, wyświetli się instrukcja jego podłączenia, w innym wypadku od razu zostaniemy przeniesieni do kolejnego ekranu z wyborem języka (także polski). Kolejny ekran, jaki ujrzymy, to wybór sieci Wi-Fi. Możemy go pominąć, ale najlepiej gdy połączymy się z naszą domową siecią bezprzewodową. Wtedy zyskujemy dostęp do Internetu i dodatkowych aplikacji. Hasło do Wi-Fi możemy wpisać, korzystając z pilota i klawiatury ekranowej lub podłączyć klawiaturę komputerową pod USB i wygodnie wpisać hasło.

Po podłączeniu się do sieci pojawi się ekran z logowaniem do konta Google’a. Dzięki temu na platformie Sony Android TV mamy dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play (także tymi darmowymi) oraz możemy korzystać wygodnie np. z YouTube’a, zyskując dostęp do naszych subskrypcji z komputera i telefonu. Ten krok również można pominąć i ewentualnie połączyć się później, warto jednak zrobić to na samym początku. Jeśli nie mamy konta Google’a, musimy je utworzyć, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona. Logowanie na telewizorze odbywa się poprzez wpisanie adresu e-mail i hasła (za pomocą klawiatury bądź pilota) lub też przy wykorzystaniu dedykowanej strony na urządzeniu mobilnym i wpisaniu kodu autoryzującego. Wszystkie instrukcje opisane są wyraźnie na ekranie telewizorów Sony BRAVIA. Zostaniemy jeszcze zapytani o zgodę na warunki korzystania z usług Google’a, które oczywiście należy przeczytać i zapoznać się z nimi. Dodatkowo możemy wybrać, czy chcemy, aby telewizor korzystał z informacji o lokalizacji (przydatna funkcja na przykład przy przeglądaniu map i pogody), czy też nie.

Po konfiguracji konta Google’a zostaniemy zapytani o wybranie kraju, w którym się właśnie znajdujemy, domyślnie powinna być to Polska. Dzięki temu telewizor Sony BRAVIA dostosowuje ustawienia do naszego regionu. Kolejnym krokiem jest akceptacja polityki prywatności. To standardowa formuła, z którą warto się zapoznać, jest ona niezbędna między innymi po to, aby otrzymywać powiadomienia o aktualizacji. Na kolejnym ekranie będziemy zapytani o zgodę na przesyłanie informacji dotyczących użytkowania TV. Nie musimy ich akceptować, ale zgadzając się, pomagamy ulepszyć działanie telewizora. Dzięki tym danym Sony jest w stanie eliminować błędy w oprogramowaniu i tworzyć bardziej niezawodne urządzenia.

Kolejnym krokiem jest ustawienie kodu PIN, który zabezpieczy telewizor przed zmianą ustawień, umożliwi edycję blokady rodzicielskiej i dostępu niepowołanych osób do naszych danych. Po jego dwukrotnym wpisaniu przechodzimy do wyszukiwania kanałów. Zostaniemy zapytani o rodzaj połączenia. Jeśli telewizor ma tuner satelitarny, jak na przykład 75X9405C, możemy podłączyć antenę satelitarną bezpośrednio do odbiornika i wybieramy strojenie satelitarne. W modelach bez tunera DVB-S2 do wyboru będziemy mieli jedynie telewizję naziemną i kablową. Telewizory Sony BRAVIA pozwalają na odbiór zarówno sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Należy pamiętać, że w Polsce jest już dostępna wyłącznie cyfrowa telewizja naziemna DVB-T wraz z kanałami HD. Dodatkowo modele, w których nazwie zawarte są symbole S i X, odtwarzają treści w ultrawysokiej rozdzielczości. Jeśli jednak nie mamy podłączonej żadnej anteny i korzystamy z zewnętrznych dekoderów, możemy pominąć ten krok.

Na kolejnym ekranie wybieramy, czy telewizor jest zamontowany na ścianie, czy też ustawiony na stoliku. Opcja ta pozwala na dostosowanie dźwięku tak, aby brzmienie telewizora pasowało do panujących w naszym pokoju warunków. Następnie pojawi się komunikat o zakończeniu konfiguracji. Klikamy „zakończ” i jesteśmy przenoszeni do ekranu głównego telewizora Sony BRAVIA z systemem Sony Android TV. W razie potrzeby zawsze możemy modyfikować nasze ustawienia.

To tylko kilka kroków, które zajmują mniej niż 5 minut. Po tym czasie możemy już cieszyć się naszym telewizorem i jego pełną funkcjonalnością, łącznie z dostępem do setek gier i aplikacji, serwisów na życzenie oraz oglądać telewizję w najlepszej jakości.