Opinia, że telewizory Sony BRAVIA są drogie, to mit. Dowodem na to jest seria W75C. Te odbiorniki mają wszystko, czego oczekujemy od telewizora, czyli: jakość, styl oraz bogactwo funkcji multimedialnych dzięki platformie Sony Android TV.
Sony BRAVIA W75C jest najprostszym modelem w ofercie japońskiego producenta wykorzystującym nową platformę Sony Android TV. Wcale jednak nie należy do najprostszych technologicznie czy ubogich w wykonaniu. Telewizor ten dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i srebrnym (W755C i W756C) oraz w trzech rozmiarach 43, 50 i 55 cali. Oferuje rozdzielczość Full HD. A wersję KDL-43W755C kupimy już za mniej niż 3 tysiące złotych!
To, co można zauważyć na pierwszy rzut oka, to supersmukła sylwetka. Wraz z podstawą telewizor ten ma niecałe 18 centymetrów szerokości. Jakość materiałów, które wykorzystano do jego budowy, sugeruje nam, że mamy do czynienia z urządzeniem premium, a przecież to produkt z tzw. średniej półki.
Podobne opinie można wyrażać odnośnie do jakości obrazu i dźwięku. Podświetlanie telewizora jest równomierne, kolory żywe, ekran cechuje wysoki kontrast. Technologia Motionflow XR 800 Hz sprawia, że obraz jest nienagannie płynny podczas oglądania i transmisji sportowych, i filmów akcji. Mimo smukłego wykonania obudowy w środku znalazły się też bardzo dobre głośniki, przez które płynie czysty dźwięk z przyjemnym basem. W75C radzi sobie nieźle także z dźwiękiem przestrzennym – bez dodatkowych głośników mamy szansę poczuć się jakbyśmy byli pośrodku sceny. Dobre brzmienie uzyskamy zarówno oglądając koncert, film z Blu-Ray, jak i codzienne wiadomości w telewizji.
Wszystko to idzie w parze z nową platformą Sony Android TV. Dzięki połączeniu z Internetem w Sony BRAVIA W75C mamy dostęp do tysięcy aplikacji i gier. Możemy korzystać z popularnego YouTube’a, łączyć się z naszymi urządzeniami mobilnymi, oglądać filmy w popularnych serwisach VOD, takich jak Ipla, vod.pl czy player.pl, i grać na dużym ekranie w gry, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla smartfonów i tabletów.
Warto przy tym zwrócić uwagę, że to dopiero początki Android TV. Telewizor wciąż otrzymuje aktualizacje systemu, a także pojawia się coraz więcej aplikacji. Dzięki temu działa on jeszcze szybciej i oferuje więcej możliwości.