Wszyscy kochają próbki

Darmowe próbki produktów na zawsze zagościły w naszych sercach. Bez kozery można rzec, że Polacy uwielbiają próbki. Doskonale wiedzą o tym producenci kosmetyków, żywności, detergentów, a nawet karmy dla zwierząt i dołączają bezpłatne sample swoich produktów do gazet czy zakupów.

Coraz częściej do płatków śniadaniowych dołączona jest mała paczka chrupek w innym smaku, a do kobiecych magazynów torebka herbaty, próbka kremu, szamponu, czy innowacyjna wkładka higieniczna.
Niesamowita moc próbek

Próbki mają ogromną moc. Działają na konsumentów jak magnez. Wiele pań odwiedzających salony prasowe wybiera te czasopisma, do których dołączonych jest więcej darmowych próbek. Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy, maseczka przeciwzmarszczkowa, mała fiolka luksusowych perfum, saszetka z dwoma ciastkami czy buteleczka z odrobiną szamponu są skutecznym wabikiem. Sampling jest jedną z ulubionych form promocji zarówno dla producentów, którzy czynią z próbek swoją wizytówkę, jak i klientów. Dlaczego tak lubimy próbki? Jaką mają dla nas wartość?
Sampling równa się budowanie zaufania

Bardzo wiele osób uważa, że skoro producent zdecydował się na to byśmy ocenili jego produkt, zanim go kupimy to musi być on naprawdę dobrej jakości. Konsumenci lubią próbki z jeszcze jednego powodu. Dostając w sklepie darmowe sample kosmetyków, kawy czy karmy dla kota czują się wyróżnieni. Są zadowoleni, że firma jest na tyle lojalna by dać im spróbować swoich produktów i dopiero wówczas podjąć decyzję o jego ewentualnym zakupie. Co prawda są i tacy malkontenci, którzy w sampling wietrzą podstęp i twierdzą, że próbki mają zdecydowanie lepszą jakość niż produkt przeznaczony do sprzedaży.

Bez względu na to czy podczas zakupów w drogerii otrzymamy pół reklamówki sampli kosmetyków, wód toaletowych i perfum z górnej półki, odwiedzając okoliczny market dostaniemy od hostessy saszetkę wybielacza lub łyk herbaty, czy zaprzyjaźniony piekarz poczęstuje nas swoim nowym wypiekiem, to z całą pewnością będziemy zadowoleni.

Bo, czy ktoś przejdzie obojętnie obok darmowej próbki?