W dzisiejszym zwariowanym i szybko pędzącym przed siebie świecie nie ma czasu na przestoje. Znane jest każdemu powiedzenie, że jeżeli stoisz w miejscu, cofasz się. Dlatego tak ważna w dzisiejszych czasach staje się mobilność oraz wszystkie jej pochodne.
Czymś, co idealnie wpasuje się w koncepcje mobilności na miarę XXI wieku jest niewątpliwie wirtualne biuro. Wymyślone w 1994, miało w idei rozwiązać problem marnotrawienia pieniędzy przez przedsiębiorstwa, które niekoniecznie potrzebowały stacjonarnego, fizycznie działającego biura. W poszukiwaniu redukcji kosztów, przeniesienie niektórych części lub całości biura w sferę wirtualną, na pewno działałoby na korzyść firmy.
Jak widać, stworzone lata temu, pojęcie i pomysł idealnie wpasowuje się w dzisiejszy świat. Prowadzenie takiego biura to idealne rozwiązanie dla osób, które rozpoczynając swoją przygodę z działalnością gospodarczą, poszukują korzystnych, finansowych rozwiązań, ograniczających niektóre koszty. Ten pomysł z pewnością zasługuje na uznanie.