uprawa-pieczarek-6Uprawa pieczarek kojarzy nam się zazwyczaj z profesjonalną hodowlą najczęściej na skalę przemysłową. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy jest możliwa uprawa pieczarek w domu.
Domowa hodowla pieczarek to nic trudnego i praktycznie każdy może to zrobić. Istotna jest kwestia właściwego doboru pomieszczenia na naszą pieczarkarnie.
Uprawa pieczarek powinna być najlepiej umieszczona w piwnicy, trzeba w niej zachować odpowiednią temperaturę w przedziale od 12 do 20 stopni oraz dobrą wentylację pomieszczenia. Nie potrzeba żadnego oświetlenia ani naturalnego ani sztucznego.
Uprawa pieczarek w piwnicy powinna odbywać się na specjalnych stelażach, ale skrzynki czy rozłożone worki z grubej folii także nadają się do tego celu. Na stelażach czy też w skrzynkach i workach umieszczamy specjalne podłoże z grzybnią. Można je zakupić w specjalizowanych sklepach. Nakrywamy je ziemia okrywającą i przy odpowiedniej pielęgnacji po 3-4 tygodniach będziemy mieli pierwsze zbiory przepysznych i zdrowych pieczarek.