Wszyscy wiemy o tym, że praca architekta wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się nam wydawać. Gdy chcemy ją sami wykonywać, musimy posiadać naprawdę sporo dodatkowych umiejętności. Co więc do nich zaliczamy?

Po pierwsze, nawet jeśli architekt decyduje się na projektowanie wnętrz, musimy przy tym doskonale znać wszelkie zasady budownictwa. To on decyduje przecież, w którym miejscu ustawić dodatkową ścianę oraz z jakiego materiału powinny być meble do kuchni. Wszystkie tego typu elementy muszą być dobierane dokładnie do konkretnego budynku. Tylko wtedy architekt stworzy bezpieczny obiekt. Dodatkowo, w tej pracy przydaje się również znajomość matematyki. Architekci nierzadko muszą wyliczać różne rzeczy i obmierzać pewne przestrzenie. Matematyka, jak sami wiemy, jest królową nauk, która ściśle łączy się również z architekturą.

Architektura jest więc dość specyficzną dziedziną, która ściśle wiąże się z innymi branżami zawodowymi. Należy się z nimi więc zapoznać, aby dobrze wykonywać swoją pracę.