Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

Studia na wydziale architektury

Planując rozpoczęcie studiów warto wcześniej zrobić rozeznanie czy faktycznie w przyszłości będziemy chcieli pracować w danym zawodzie. Należy mieć pełną świadomość ciężkiej pracy.

Architektura budownictwo i projektowanie należą do czynności wymagającej konkretnej, ścisłej wiedzy, a zarazem przestrzennej wyobraźni. Studia w tym kierunku pozwolą nam w przyszłości na tworzenie projektów różnych obiektów budowlanych oraz ich wznoszenie. Jednak aby otrzymać pracę w wymarzonym zawodzie, trzeba spełnić szereg wymagań, odbyć praktyczne zajęcia oraz zdobyć dużą wiedzę.

Warto już na początku studiów zastanowić się co nas najbardziej interesuje i w tym kierunku pogłębiać naszą wiedzę. Jeżeli jest to budownictwo kubaturowe, od pojęcia kubatury, które oznacza pojemność danego budynku, możemy w przyszłości zająć się wznoszeniem nieruchomości, takich jak biurowce, magazyny, hale, domy czy mieszkania w blokach, a także centra handlowe czy hotele, czyli po prostu wszelkie budynki użyteczności publicznej.