Nowa platforma Sony Android TV pozwala cieszyć się tysiącami gier i aplikacji. Duży ekran to także możliwość odkrywania nowego wymiaru Internetu. Dzięki przeglądarce Opera użytkownicy telewizorów Sony BRAVIA mogą swobodnie surfować w sieci.

Telewizory Sony BRAVIA z platformą Sony Android TV otrzymały dostęp do przeglądarki Opera. To doskonale znane narzędzie z komputerów i smartfonów trafiło na duży ekran i zostało do niego dostosowane. Użytkownicy między innymi Sony BRAVIA 55X93C, 55S85C, 50W805C, 43W755C oraz wielu innych modeli mogą praktycznie bez ograniczeń korzystać z dostępu do Internetu. Na telewizorze wyświetlane są tradycyjne strony, można przejrzeć m.in. Wikipedię, wiadomości na ulubionym portalu internetowym, skorzystać z Facebooka.

Obsługa przeglądarki Opera jest wygodna dzięki pilotowi One-Flick Remote, lecz jeśli chcemy aktywniej surfować w sieci, warto wyposażyć się w aplikację do sterowania na urządzenia mobilne lub podłączyć bezprzewodową mysz albo klawiaturę Bluetooth. Wtedy nasz telewizor w pełni zamienia się w komputer o dużym ekranie.

Opera TV Browser została stworzona na wyłączność dla telewizorów Sony BRAVIA, nie znajdziemy jej i nie zainstalujemy na urządzeniach innych producentów. Możemy z niej korzystać, używając także zwykłego pilota. Opera TV Browser jest pełnowartościową przeglądarką internetową z kartami, zakładkami, historią ulubionych stron. Została też wyposażona w specjalne narzędzia automatycznie dostosowujące rozmiar stron internetowych do ekranów TV. Dzięki temu można rzeczywiście czerpać przyjemność z przeglądania stron na telewizorze.

Warto pamiętać o tym, że w odbiornikach telewizyjnych z platformą Sony Android TV dostępne jest też wyszukiwanie głosowe. Jednym kliknięciem na pilocie i wypowiedzeniem hasła możemy sprawdzić pogodę, biografię ulubionego aktora czy najważniejsze informacje. Dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play daje użytkownikom swobodę wyboru i szereg możliwości, dlatego jeśli nie odpowiada nam preinstalowana przeglądarka, możemy zainstalować inną. Znajdziemy tam również szereg programów ułatwiających odtwarzanie filmów czy przeglądanie wiadomości. Tym samym telewizory Sony BRAVIA oferują znacznie więcej niż tylko oglądanie klasycznej TV.