Żółty kolorem optymizmu
Co jakiś czas każdy z nas chce zmienić kolor ścian swojego mieszkania- jest to naturalna potrzeba. Zmieniamy się, nasze życie się zmienia, potrzebujemy czegoś innego, toteż naturalną konsekwencją są wówczas remonty mieszkań. A kolor na ścianie bez wątpienia oddziałuje na nasz nastrój. Dlatego też warto wybrać kolor świadomie- nie podążać za modą, czy gustem znajomych tylko za własną potrzebą.

Ostatnio coraz częściej wybieranym kolorem jest żółty. Dlaczego? Przede wszystkim jest to kolor optymizmu. Żółty na ścianach powoduje, że czujemy się lepiej, jesteśmy weselsi. Ponadto ten kolor warto wybrać do pokoju dzieci oraz do wszystkim miejsc, w których pracujemy kreatywnie albo się uczymy. Żółty bowiem poprawia zdolność koncentracji oraz pamięć.

Warto także wspomnieć, że – jak każdy kolor- żółty posiada wiele odcieni.Na pewno blady żółty nie będzie tak energetyzującym kolorem jak ciemny, intensywny. Każdy musi tu indywidualnie zdecydować, który odcień preferuje. Warto także kupić małą próbkę farby na drewienku i zobaczyć jak wygląda dany kolor w różnych oświetleniach w pokoju.