rp_nauka94.jpgDziecięca przygoda z matematyką może okazać się wstępem do prawdziwej życiowej, naukowej przygody. Na etapie małego dziecka, przedszkolaka czy nawet żaczka szkolniaczka, trudno jest stwierdzić, kim takie dziecko będzie w przyszłości. Żeby stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju, poznawania siebie i odkrywania własnych pasji, warto jest dziecku proponować i oferować różnego rodzaju zajęcia i zabawy. Być może, któraś z nich zainteresuje go na tyle, że będzie chciał się w nią mocniej zagłębić.
Jednym z takich zainteresowań może być matematyka. Zabawa z matematyką u małego dziecka może przebiegać na wiele różnych sposobów. I jeżeli nawet nie odkryje w dziecku matematycznego potencjału, to prawdopodobnie pomoże mu przygotować się do edukacji szkolnej.
Zabawa z matematyką może przebiegać podczas gier planszowych, liczenia schodów po drodze, liczenia kroków. Można prowadzić obliczenia na zabawkach i klockach. Oczywiście, wszystko w granicach normy i na ile dziecko samo tego chce, żeby z drugiej strony go też nie zniechęcić.