Architekci zwykle nie narzekają na brak pracy, jednakże w każdej dziedzinie zdarzają się wyjątki. Na szczęście stanowisk dla architektów wnętrz jest mnóstwo. Gdzie więc ich szukać?

Jeśli chce się pracować dla kogoś, wystarczy przejrzeć ogłoszenia dostępne na stronach internetowych. To na nich bez problemu można znaleźć wpisy znanych biur architektonicznych o pracy. Wystarczy więc wybrać się na rozmowy kwalifikacyjne, aby zdobyć swoją pierwszą posadę. Gdy jednak ktoś chce wykonywać projektowanie wnętrz niezależnie, powinien pomyśleć o założeniu własnego biura. Nie musi to być od razu ogromna firma. Na początku warto zacząć szukać prywatnych zleceń i postarać się je wykonywać jak najlepiej. Gdy już zdobędzie się większą ilość stałych klientów, można przejść do tworzenia własnej działalności, która zawsze gwarantuje niezależność.

Jeśli więc zależy nam na wysokich zarobkach, pomyślmy o fachu, jakim jest architektura wnętrz. Pracę znajdziemy bez większych problemów i zaczniemy w końcu zarabiać.