Aranżacja ogrodzenia przed domem

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domku jednorodzinnego z ogrodem zapewne zastanawiasz się w jaki sposób powinna wyglądać elewacja Twojego domu oraz ogród. Chciałbyś zaaranżować go w taki sposób, aby zachwycał nie tylko Ciebie, ale i Twoich sąsiadów. Podpowiadamy co zrobić i na jakie elementy zwrócić uwagę, by zrobić coś, co cieszyć będzie oko przez długie lata.

Po pierwsze zastanów się nad tym, jaką funkcję powinien pełnić Twój ogród. Czy będzie to miejsce, w którym będziesz odpoczywał czytając książkę, czy będzie to przestrzeń, na której bawić się będą Twoje dzieci, czy też planujesz wykorzystać tereny zielone do prowadzenia własnego ogródka. Jednak, niezależnie od celu jaki ma on pełnić, powinieneś zadbać o odpowiednie ogrodzenie posesji. Tak, byś czuł się bezpiecznie, a jednocześnie nie narażał na wścibskie spojrzenia sąsiadów zza płotu.

Możesz wykorzystać do tego drewniany płot, delikatną siatkę albo metalowe panele ogrodzeniowe. W tym pierwszym konieczne będzie dodatkowe wyposażenie w tzw. podmurówki betonowe, które zapewnią Twojemu ogrodzeniu stabilność. Dodatkowo podmurówka idealnie sprawdzi się dla szczęśliwych posiadaczy czworonogów. Wykonanie jej bowiem uniemożliwi zwierzęciu przekopanie się i ucieczkę z ogródka. Jednak wykonanie jest ma również swoje negatywne strony. Podmurówka betonowa zupełnie odgraniczy nas od świata zewnętrznego, tj. od zewnętrznego, małego ekosystemu. Małe zwierzęta, takie jak jaszczurki czy żaby, nie będą miały możliwości swobodnego podróżowania. Warto się nad tym zastanowić podejmując decyzję o wykonaniu podmurówki.