Nowoczesne ogrodzenia systemowe i ogrodzenia Poznań

Ogrodzenia systemowe – jakie wybrać?

Nowoczesne ogrodzenia systemowe można postawić wokół niemal każdej działki, bez względu na jej ukształtowanie- pofałdowanej czy mocno nachylonej. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu można ominąć rosnące na granicy drzewo czy wmontować w nie skrzynkę elektryczną.
Do wyboru mamy ogrodzenia metalowe, panelowe i przęsłowe.
Ogrodzenia metalowe zwykle są wykonane ze stali i z aluminium. Te zrobione ze stali można podzielić na dwa podtypy- ogrodzenia panelowe i przęsłowe.
Ogrodzenia panelowe są to lekkie, sztywne siatki zbudowane ze zgrzanych ze sobą drutów o średnicy mniej więcej 5 mm, które tworzą ażurową i mało widoczną przesłonę. Nadają się przede wszystkim do wytyczania boków i tylnych części działki.
Do ogrodzenia posesji od frontu stosuje się zazwyczaj ogrodzenia przęsłowe. Wykonane są ze stalowych prętów oraz kształtowników zamkniętych- profilowanych lub giętych. Słupki z kształtowników zamkniętych są od góry zabezpieczone daszkiem. Zwykle mają przekrój okrągły lub prostokątny i wymiary: 5-8 cm do montażu przęseł oraz 10-16 cm do mocowania cięższych i ruchomych elementów ogrodzenia (np. furtka, brama). Słupki mają już otwory montażowe przyspieszające i ułatwiające budowę ogrodzenia.
Aby wybrać najbardziej odpowiadające wymaganiom ogrodzenie, warto poszukać zaufanego sprzedawcy w swoim miejscu zamieszkania. Najprościej zrobić to przez internet, wpisując w wyszukiwarkę hasła takie jak np. „ogrodzenia Poznań”.