Stylistyczna jedność

Po zakończeniu budowy właścicielom zostaje już tylko podjęcie decyzji dotyczącej wyglądu i materiału, z jakiego ma zostać wykonane ogrodzenie. Czasem jest to trudny wybór ze względu na szeroka gamę rodzajów ogrodzeń w tym bardzo popularne ogrodzenia łupane.

Jednak często już na etapie wyboru projektu domu decydujemy jakie ma być ogrodzenie – i słusznie. To najprostszy sposób na podjęcie decyzji, jakie ogrodzenie wybrać – dokonać analizy stylu domu i jego otoczenia. Ogrodzenie przede wszystkim powinno dobrze współgrać z charakterem ogrodu, posesji i bryłą budynku, tworząc stylistycznie jedną architektoniczną całość.

Na przykład domy w stylu klasycznym najlepiej prezentują się z ogrodzeniem o takim właśnie, tradycyjnym, charakterze. Dobrym rozwiązaniem jest tu wybór naturalnych surowców i/lub ich łączenie na przykład kamień bardzo naturalnie prezentuje się z drewnem. Alternatywą możne być wybór ogrodzenia łupanego, które wygląda bardzo naturalnie, choć nie jest wykonane z kamienia. Jeśli pustaki łupane zostaną połączone elementami drewnianymi utworzą estetyczne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. System ogrodzeniowy z pustaka łupanego, w połączeniu z imitacją drewna bardzo dobrze komponuje się z naturalnym krajobrazem. Szczególnie jest ten typ ogrodzenia polecany dla tradycyjnie wyglądających domów jednorodzinnych, dla budynków znajdujących się na obrzeżach dużych miast.

Przy wyborze ogrodzenia bierzmy zawsze pod uwagę warunki środowiska naturalnego, bo nic tak nie zeszpeci krajobrazu jak dziwolągi architektoniczne wśród zieleni.