Modne ogrodzenia drewniane

W Polsce przyjęło się od lat, że niemal każdy dom i każda działka jest namacalnie wyznaczana poprzez stosowanie ogrodzeń. Próżno u nas szukać ulic jak w Ameryce, gdzie tereny przydomowe nie są odgradzane żadnymi płotami czy ogrodzeniami.
Główną funkcją ogrodzenia posesji jest wyznaczenie granic działki. Ogrodzenie pełni też w wielu przypadkach funkcję ochronną przed niechcianymi intruzami i zwierzyną. Dla osób, które posiadają dzieci jest ono także bezpieczną barierą chroniącą przed wyjściem dziecka poza teren ogrodu. Nie bez znaczenia jest także estetyka ogrodzenia. Przecież poza swoim przeznaczeniem może ono także stanowić ozdobę i element wystroju posesji.
Ogrodzenia mogą być różne. Kiedyś stawiano je głównie jako płoty ze sztachet lub w formie siatki, później zapanowała moda na piękne i estetyczne ogrodzenia metalowe. Obecnie, kiedy dużo uwagi poświęca się naturze i uwidacznianiu jej w architekturze wnętrz i krajobrazu to ogrodzenia z drewna stają się pięknym i zarazem funkcjonalnym okoleniem działki. Nie mają już one tylko swojej standardowej jak dotąd formy pionowych sztachet czy desek. Ogrodzenia drewniane poziome to ciekawe rozwiązanie. Dobrze zaimpregnowane i przygotowane drewno będzie spełniać swoją rolę przez długie lata. Płoty takie są bardzo stabilne a dodatkowo decydując się na przęsła z kamienia, metalu lub cegły stworzą jeszcze bardziej trwałą konstrukcję. Zaletą płotów drewnianych jest także ich świetne wygłuszenie domu od dobiegających oddali hałasów. Ogrodzenia drewniane poziome dodatkowo pasują do stylów wielu domów – tych nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dobrze skomponuje się też z drewnianymi akcentami samego domu – oknami, drzwiami oraz elementami elewacji.