Nowoczesne projekty budynków to rozwiązanie, które ma swoje plusy oraz minusy. Dużą popularnością nadal cieszą się raczej tradycyjne rozwiązania architektoniczne. Wielu inwestorów obawia się eksperymentów w przypadku inwestycji, które wymagają tak dużych nakładów finansowych, jak budowa domu.

Warto jednak zastanowić się nad wyborem bardziej modernistycznych projektów. Taka architektura charakteryzuje się głównie oryginalnym wyglądem, który w dużym stopniu wynika z chęci zerwania z konwencją. Budynki tego typu wyróżniają głównie geometryczne, proste i pozbawione zbędnych ozdób bryły. We wnętrzach docenia się przestronność oraz ogranicza się do minimum ilość ścian działowych tak, aby pomieszczenia miały jak największą powierzchnię.

Niektórym osobom nowoczesna architektura może wydawać się zimna i niezbyt przyjemna, zwłaszcza w porównaniu z bardziej tradycyjnymi formami. Na pewno jest  to rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy głównie na dużej oryginalności, ale także na wysokiej funkcjonalności budynku.