Duże miasta, takie jak Poznań, przyciągają wielu ludzi, którzy przeprowadzają się tam w związku z rozpoczęciem dobrze płatnej pracy. Nowi mieszkańcy decydują się na wynajem mieszkania, dopiero później zastanawiają się nad zakupem własnych czterech kątów.

Mieszkanie do wynajęcia w Poznaniu będzie różnić się ceną w zależności od dzielnicy i metrażu. Lokale najbliżej centrum będą osiągały czasem zawrotne ceny. Lepiej poszukać czegoś w odległości paru kilometrów od rynku – nie za daleko i nie za blisko. Szacuje się, że osoby, które po raz pierwszy decydują się na wynajęcie lokum, poszukują mieszkań najwyżej dwupokojowych, o powierzchni około 40 metrów kwadratowych. To rozwiązanie wydaje się być najbardziej korzystne na początku kariery zawodowej.

Mieszkania do wynajęcia najlepiej szukać z pomocą firmy pośredniczącej. Agencja nieruchomości ma w swojej bazie mieszkania o dowolnej powierzchni w różnych dzielnicach miasta. Doradca będzie w stanie na podstawie szybkiego wywiadu określić największe potrzeby i wymagania każdego klienta.