Malowanie ścian

Ściany maluj w temperaturze powyżej 5°C, przy wilgotności powietrza poniżej 70%. Rozpoczynając malowanie wymieszaj farbę aż uzyska jednolitą konsystencję. Kożuch powstały na powierzchni farby przecedź przez sito lub kilka warstw gazy. By ułatwić sobie pracę gotową do użycia farbę przelej do mniejszego pojemnika.
Zacznij od sufitu, który można malować większym pędzlem lub wałkiem. Zaraz potem pomaluj ściany zaczynając od krawędzi przy oknie, które pokryjesz farbą za pomocą pędzlem płaskiego lub małego wałeczka.
Malując ściany zacznij od okolic nadproża i granic dwóch kolorów (np. w sytuacji kiedy sufit był malowany innym kolorem).
Farbę na większych powierzchniach nakładaj od góry do dołu krzyżującymi ruchami. Użyj do tego dużego pędzla lub wałka. Uwaga: sąsiadujące ze sobą warstwy nowo nałożonej farby powinny być jednakowej grubości. Choć nowoczesne farby reklamuje się często jako substancje do malowania jednowarstwowego, warto i nimi pomalować ścianę dwukrotnie.
Jeśli do powłoki przykleił się pył, będzie trzeba po wyschnięciu przetrzeć ścianę suchą szczotką, a w wyjątkowych przypadkach, kiedy farba będzie mocno zabrudzona, zmarszczona i kiedy powstaną zacieki – zeszlifować ten fragment papierem ściernym i odmalować na nowo.