Nie ulega wątpliwości, że raz na jakiś czas należy wykonywać remont swojego mieszkania lub domu. W przypadku dużych remontów, które nie polegają na powierzchownym odmalowaniu ścian tylko na gruntownym odkuciu ścian, pokrywaniu ich nową gładzią i farbą lub podczas wyburzania, niestety powstaje mnóstwo gruzu.
O ile odpady takie jak worki po cemencie można wyrzucać do zwykłych kontenerów, o tyle odpady takie jak elementy elewacji lub ścian należy wyrzucać do specjalnych pojemników, którymi najczęściej są kontenery na gruz.
Każdy zarządca nieruchomości ma obowiązek podstawiania kontenera na duże odpady, natomiast kontener na gruz można zamówić w momencie, kiedy jest rzeczywiście przewidywany termin remontu i kiedy rzeczywiście będziemy z niego korzystać.
Kontenery na gruz są na tyle pojemne, że można w nich bez trudu zmieścić naprawdę dużo odpadów. Do takich kontenerów, oprócz zwykłego gruzu, można wyrzucać również takie rzeczy jak: płytki ścienne, terakotę i glazurę a także wyposażenie łazienki.