Bardzo modne jest przyozdabianie ścieżek ogrodowych różnego rodzaju kamieniami. Kamienie ozdobne to dzisiaj ogromna gama kolorów, kształtów i wielkości. W zależności od tego czy chcemy po nich chodzić czy tylko chcemy nimi udekorować dane miejsca, możemy zawsze dokonać zakupu odpowiednich kamieni.

Wśród kamieni ozdobnych znajdują się również kamienie półszlachetne, które trafiają wcześniej w ręce jubilerów, produkujących piękne wyroby jubilerskie. Kamienie ozdobne wykorzystujemy przede wszystkim do ozdoby ogrodów. Pełna gama tego niezwykle popularnego dziś asortymentu, sprawia, że ogrody udekorowane w ten sposób mogą być niezwykle kolorowe. Kamienie kładziemy na ścieżkach i przy ścieżkach, wśród kwiatów, robimy z nich skalniaki, układamy nad sztucznymi stawami.
Kamienie ozdobne doskonale wtapiają się w dane otoczenie. Urozmaicenie naszej zielonej przestrzeni spowoduje, że nasz ogród będzie jedyny i niepowtarzalny. Elementy architektury ogrodowej bardzo ładnie komponują się z tego rodzaju dekoracjami.