Kalendarze trójdzielne i inne reklamowe

Poszukując ciekawych form reklamy, a szczególnie patrząc pod kątem przypomnienia się klientom nie sposób nie rozważyć takiej opcji jak kalendarze reklamowe – zwłaszcza gdy zbliża się koniec roku. I z pewnością jest to niebanalna, praktyczna, a także chętnie widziana przez odbiorców forma reklamowego gadżetu.

Główną zaletą kalendarza reklamowego jako upominku dla naszych kontrahentów jest z pewnością to, że możemy przewidzieć czas użytkowania naszego prezentu, wiemy więc kiedy możemy przypomnieć się z następnym. Ogromnym atutem tej formy reklamy jest również to, że miejsce przeznaczone na reklamę jest z reguły dość dużą powierzchnią, a przez praktyczność przedmiotu oglądaną przez użytkownika i potencjalnego klienta niemalże co dzień i to przez cały rok!

Niezależnie czy wybierzemy kalendarze ścienne czy kalendarze biurkowe – zawsze będą one pożytecznym narzędziem pracy większości ludzi wręcz niezbędnym do planowania. Formatów, rodzajów, wielkości i wzorów kalendarzy na rynku reklamy jest ogromna ilość. Daje to możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej formy pod kątem odbiorcy ale i zasobności naszego portfela.

Warto rozważyć takie formy jak kalendarze trójdzielne – najbardziej popularne, ale także kalendarze jednodzielne (nazywane niekiedy dwudzielnymi) oraz kalendarze plakatowe – wzmocnione listwami metalowymi plansze z reklamowym zadrukiem i całorocznym kalendarium i wieloplanszowe oprawiane na spirali z zawieszką. Pośród kalendarzy biurkowych warto wspomnieć takie pozycje jak kalendarze biurkowe – terminarze z kalendarium notatnikiem i siedmiodniowymi kartami. W tej kategorii warto wyróżnić również leżącą formę kalendarzy – tak zwane planery – biuwary.

Zamawiając kalendarze z indywidualna autorską grafiką należy pamiętać aby nie robić tego tuż przed końcem roku, gdyż producenci kalendarzy przeżywają prawdziwe oblężenie i termin realizacji zamówienia tych gadżetów może potrwać około miesiąca.