Posiłek na telefon

W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele osób stale narzeka na nadmiar obowiązków w domu i pracy oraz permanentny brak czasu, bardzo powszechne stało się jedzenie na telefon. Zamawianie posiłków na rodzinny obiad czy większe przyjęcie stało się w niektórych przypadkach normą.

Jeszcze do niedawna jedzenie na telefon kojarzyło się przede wszystkim z pizzą. Jednak od kilku lat restauracje i firmy cateringowe oferują dostawę potraw niemal każdego rodzaju. Obecnie zamówić możemy właściwie wszystko, na co tylko mamy ochotę. Wciąż króluje wspomniana wcześniej pizza i dania chińskie, ale jedzenie na telefon to także tradycyjna kuchnia polska, sałatki, makarony czy sushi. Co ważne, oferta cateringowa wychodzi coraz częściej naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy z różnych względów – ideologicznych czy zdrowotnych – nie mogą spożywać np. produktów pochodzenia zwierzęcego czy zawierających gluten.

Co jest plusem zamawiania jedzenia na telefon? Przede wszystkim oszczędność czasu i energii, które możemy przeznaczyć na coś innego. Ponadto, dzięki wspomnianej wcześniej różnorodności ofert, mamy okazję spróbować potraw, które niekoniecznie chcemy, możemy lub potrafimy przygotować sami. Dodatkowo duża konkurencja w tej branży sprawia, że ceny też nie zawsze są wygórowane. Często za naprawdę przystępną kwotę, np. kilkunastu złotych, możemy zamówić smaczny, domowy obiad, składający się z zupy i drugiego dania. Minusem na pewno jest fakt, że nie zawsze mamy pewność, co tak naprawdę dostaniemy i czy spełni to nasze kulinarne oczekiwania.