Od lat uważa się, że studia architektoniczne są jedną z lepszych dróg zawodowych. Niestety, nie każdy dostaje się na taki kierunek. Jest to dość trudne, bo chętnych jest mnóstwo, a uczelnie dysponują ograniczoną ilością wolnych miejsc. Jak więc spełnić swoje marzenia i dostać się na takie studia?

Najlepiej pomyśleć o tym jeszcze w liceum bądź innej szkole średniej. To na tym etapie należy wybrać przedmioty, które będzie się zdawać na maturze. Przydatna okazuje się matematyka oraz fizyka. To te przedmioty są zwykle najlepiej punktowane na uczelniach architektonicznych. Oprócz tego, aby dostać się na studia, należy zdać pomyślnie egzamin z rysunku. To on jest wbrew pozorom ważniejszy, od matury. Na lekcje rysunku najlepiej wybrać się w liceum, aby bez problemu zdać wszystkie testy i dostać się na swoje wymarzone studia.

Warto jednak poświęcić trochę więcej czasu, aby ostatecznie dostać się na kierunek architektoniczny. To on pozwala na projektowanie wnętrz, aranżowanie krajobrazu lub tworzenie nowych budowli.