Internet satelitarny – kosmiczna niezawodność

Niniejszy artykuł poświęcony jest usłudze jaką jest internet satelitarny w postaci bezprzewodowego połączenia satelitarnego. Mało kto wie, że istnieje więcej form połączenia z interneten niż tylko te przewodowe bądź mobilne. Konkurencja, która reklamuje się w telewizji przedstawia tą najbardziej popularną ofertę połączenia z sieciąinternetową.

Internet satelitarny zwany też tooway jest totalną alternatywą dla rozwiązań, z którymi na codzień mamy do czynienia. Szereg różnic, które charakteryzją tooway przedstawię w dalszej części artykułu. Podstawowa różnica pomiędzy internetem naziemnym, a szerokopasmowym typu tooway to przede wszystkim jego niezawodność. Cała idea opiera się na tym aby połączyć swój komputer z anteną satelitarną o średnicy minimum 72cm, ta natomiast łączy się z satelitą, która przesyła sygnał do Nas. tego typu rozwiązanie jest zdecydowanie

bardziej niezawodne o czym świadczą przedsiębiorstwa korzystające z internetu satelitarnego. Prędkość jaką oferuje tooway to 3,6mb/s. Jest to łączę absolutnie niezawodne, mamy zatem pewność, że z przyczyn natury technicznej połączecznie nie zostanie zerwane. Co więcej internet tego typu pozwala na zmianę abonamentu w dowolnym momencie.

internet satelitarny

Kolejna kwestia – dla kogo skierowana jest oferta? Przeważnie z tego rodzaju internetu korzystają małe przedsiębiorstwa, którym zależy na stałym i co ważne niezawodnym łączu internetowym. Głównie są to firmy z branży IT, gdzie połączenie z serwerem niekiedy musi być nieprzerwane przez długi czas. Oferta firm, które oferują tooway skierowana jest również dla klientów indywidualnych. Tutaj jednak korzysta z tego mniejsze grono ludzi głównie ze wsględu na strasznie mało rozpowszenioną informację o dostępie do łącza satelitarnego.

Reasumując powyższy artykuł zachęcam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tego typu usług internetowych. Jestem przekonany, że jest to przyszłość, w którą warto pójść, ktoś powiedział, że jest to internet dwudziestego drugiego wieku z czym osobiście się zgadzam.