Rok akademicki właśnie się rozpoczął. Wydawałoby się, iż chętnych do wynajmu nie brakuje, jednakże jak pokazują realia właściciele wynajmowanych nieruchomości mają trudności z znalezieniem lokatorów.

Hanna Buk, właścicielka mieszkania Wrocław: Przede wszystkim spowodowane jest to tym, iż bardzo często standardy mieszkań udostępnionych pod wynajem nie realizują minimum socjalnego. Na rynku nieruchomości jest spora konkurencja i jeżeli dane mieszkania Gdańsk nie trafiają w nasze gusty z powodzeniem możemy znaleźć inne. Ja bardzo staram się, aby standard mojego mieszkania był jak najwyższy, dzięki temu nie mam problemu z lokatorami.

Henryk kamieński, wynajmuje mieszkanie w Poznaniu: Uważam, iż jeżeli ktoś ma problem z wynajęciem mieszkania Poznań to tylko i wyłącznie na własne życzenie. Ja kupując swoje mieszkanie przywiązywałem sporą wagę do tego, aby było w dobrym stanie, posiadało doskonałą lokalizację. Dokonałem kupna swojej nieruchomości z głową dlatego też teraz nie mam najmniejszego problemu z jej wynajmem.