Fotele to meble wypoczynkowe, dlatego muszą być komfortowe w użytkowaniu, spełniać potrzeby swoich użytkowników i pasować do stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze. Stojąc przed wyborem rodzaju tapicerki, warto wiedzieć, jakie są plusy i minusy tkaniny obiciowej i ekoskóry. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim i przydatnym poradnikiem.

Dlaczego warto zdecydować się na fotele tapicerowane tkaniną?

Meble tapicerowane tkaniną to idealny wybór dla osób, które pragną urządzić przytulne wnętrze. Wybierając materiał tekstylny, można być pewnym, że fotele będą przyjemne w dotyku, a także ciepłe zarówno zimą, jak i latem. Ich dodatkową zaletą, zwłaszcza w okresie letnim, jest wysoki komfort podczas siedzenia. Materiał „przepuszcza” powietrze, a jego niezaprzeczalnym atutem jest również to, że w ciepłe dni nie przykleja się do eksponowanych części ciała. Tkanina materiałowa jest odporna na ścieranie i zachowuje miękkość przez cały okres użytkowania. Z uwagi na nieograniczoną liczbę kolorów i odcieni wygląd foteli z łatwością można dopasować do wystroju salonu. Minusem tkanin obiciowych jest ich trudniejsze utrzymanie w czystości niż tapicerki z ekoskóry. Z tego powodu fotele tapicerowane tkaniną nie są wskazane dla osób zmagających się z alergią.

Zalety i wady foteli tapicerowanych ekoskórą

Ekoskóra to tańsza, ale dobra alternatywa dla skóry naturalnej. Znakomicie sprawdza się ze względu na elegancki wygląd i wysokie walory użytkowe. Fotele tapicerowane ekoskórą stanowią idealny wybór dla osób poszukujących eleganckich mebli do salonu. Ekologiczną skórą tapicerowane są fotele zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Materiał ten nie naciąga się, jest wytrzymały i bardzo długo zachowuje nowy wygląd. Ekoskóra tak samo, jak skóra naturalna powinna być odpowiednio pielęgnowana, czyli poddawana regularnej konserwacji przy pomocy odpowiednich środków. Fotele w takiej wersji są łatwe do czyszczenia. Niestety nie jest to materiał przepuszczający powietrze – może przyklejać się do ciała.