Nie da się ukryć, że żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym i informacyjnym, gdzie wiadomości rozchodzą się z prędkością błyskawicy a odległość powoli przestaje mieć znaczenie. Dlatego właśnie tak istotne jest to, co widzimy. Pochłaniając wzrokiem ogromne ilości informacji jesteśmy w stanie dokonać ich analizy i wyłapać te dane, które nas interesują bądź są dla nas istotne.
Nie ulega wątpliwości fakt, że wiedzę oraz informacje pozyskujemy obecnie w największym stopniu z internetu. Nie zmienia to jednak faktu, że nasz mózg wychwytuje nietypowe kształty i obrazy jak na przykład etykiety czy nalepki.
Drukarnia etykiet samoprzylepnych jest więc miejscem, gdzie sztab grafików i innej maści specjalistów głowi się nad formą i treścią produktów tak, by zachęcić jak największą grupę osób do sięgnięcia po konkretny produkt lub wydarzenie.
Z usług takich drukarni korzystają nie tylko przedsiębiorstwa ale także osoby fizyczne, zamawiając przeróżne projekty, przy czym najważniejsze jest by był to przekaz oryginalny i ciekawy.