Dla dobra ogółu i swojego również

Popularną formą promocji stosowaną przez deweloperów jest restauracja zabytkowych pomników lub renowacja miejsc użyteczności publicznej jak miejskie przystanki, publiczne toalety, parki. Ktoś, kto „bezinteresownie” robi coś dla miasta troszczy się o jego mieszkańców, więc można mu zaufać. Wspomniana bezinteresowność jest jedynie pozorna, bo jeśli taka forma promocji się sprawdzi, koszty poniesione przez dewelopera zwrócą się z nadwyżką.

Mieszkać z gwiazdą

Deweloperzy chwalą się tym, że w realizowanej przez nich inwestycji zamieszka znana persona. Mieszkać w sąsiedztwie gwiazdy filmowej lub znanego telewizyjnego prezentera? Ekscytujące doświadczenie. Kto nie chciałby uciąć sobie sąsiedzkiej pogawędki z Krzysztofem Ibiszem, Dorotą Gardias, albo Ryszardem Kaliszem?

Krzywy domek

Nowoczesna architektura przyciąga uwagę. Wiedzą o tym inwestorzy, którzy coraz częściej stawiają na oryginalne rozwiązania konstrukcyjne, szokując przechodniów kształtami, kolorami i materiałami, wykorzystanymi do budowy. Nienaturalne krzywizny, jaskrawe kolory, szkło lub inne tworzywo zamiast cegieł – od razu czujemy się zaintrygowani, przystajemy i zastanawiamy się jak to wygląda wewnątrz. Nie mówiąc o tym, że mogłoby być to nasze miejsce zamieszkania lub pracy.

Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką rynku nieruchomości zajrzyjcie na tę stronę.