Kupowanie mieszkania
Zakup mieszkania czy wynajem lokum od dewelopera to proces znacznie bardziej skomplikowany, niż mogłoby się początkowo wydawać. Przecież tak naprawdę podejmujemy decyzje o tym w jakim miejscu przez najbliższych kilka, a może i kilkanaście lat będziemy mieszkać i spędzać większość naszego czasu.
Warto więc głęboko się zastanowić, na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę poszukując swoje wymarzone cztery kąty. Czego potrzebujemy, co najbardziej będzie wpływać na nasz komfort, albo czego nie zaakceptujemy jeżeli chodzi wnętrze, architekturę czy lokalizację naszego nowego mieszkania.
Trzeba też odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie – dlaczego kupuję/przenoszę się do innego lokum. Ma to istotne znaczenie przy dokonywaniu odpowiedniego wyboru. Powodów może być kilka. Jedni na przykład chcą się usamodzielnić i poszukać swojego pierwszego, własnego „M”; niektórym powiększa się rodzina, dlatego szukają większego dla nich mieszkania; jeszcze inni kupno lokum traktują jako inwestycję i zamierzają czerpać w przyszłości korzyści z najmu.