Pozycjonowanie strony to bardzo ważna sprawa. Kto raz zdecydował się na poświęcenie temu zagadnieniu chwili czasu, na pewno dawno już to wie. Wszyscy pozostali jak najszybciej powinni zadać sobie pytanie ? jak działa mechanizm wyszukiwarki internetowej? Co sprawia, że po wpisaniu w Google konkretnej frazy strona konkurencji jest wyżej od strony jego przedsiębiorstwa? I, co najważniejsze, jak to skutecznie zmienić?

Nie od dziś wiadomo, że im wyżej będziemy na liście wyszukiwania, tym większa szansa, że potencjalny klient postanowi wejść właśnie na naszą stronę WWW. Jeżeli konkurencyjna firma znajdzie się wyżej ? prawdopodobnie odbierze nam część Klientów, którzy nawet nie zapoznają się z naszą ofertą, choćby i dużo lepszą, tańszą i bardziej profesjonalną.

Jakkolwiek pozycjonowanie jest płatne, dużą część pracy możemy wykonać samemu. Wystarczy wpisać w Google frazę 'darmowe pozycjonowanie' a natrafimy na szereg poradników wyjaśniających podstawowe zasady, które pomogą nam znaleźć się wyżej na liście wyszukiwania.