Gwoździarki pneumatyczne są przeznaczone do jednorazowego, ciągłego wbijania dużej ilości gwoździ. Jednocześnie ułatwiają wbijanie gwoździ długich, na które traci się dużo fizycznej pracy jak i sprawiają problem na budowie, aby były wbite prosto. Praca gwoździarki pneumatycznej opiera się przede wszystkim na udziale sprężonego powietrza, które powoduje szybkie i stałe bijanie gwoździ. Bardzo często gwoździarka pneumatyczna jest nazywana pistoletem na gwoździe. Obserwując pracę jakiejkolwiek gwoździarki można zauważyć jej wyjątkowo szybką pracę.

Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje gwoździarek. Ich wybór powinien zależeć przede wszystkim od przeznaczenia, bo ceny ich są bardzo różne ? im bardziej profesjonalna gwoździarka tym wyższa cena. Można spotkać nawet gwoździarkę, której koszt przekracza 4 tysiące złotych.

Jedną z gwoździarek bardziej uniwersalnych jest gwoździarka pneumatyczna 4PRO FN 34100. Jest to model często wybierany przez klientów indywidualnych jak i przez małe firmy budowlane. Można ją zakupić wpisując w przeglądarkę internetową adres URL http://centrumgwozdzi.pl/750/gwozdziarka-pneumatyczna-4pro-fn100. Znajduje się tam odnośnik przekierowujący na stronę sklepu internetowego. gwoździarka pneumatyczna 4PRO FN 34100 nie ma wygórowanej ceny, ale również też nie należy do najtańszych. Jej cena waha cię w granicach 900-1200 złotych i producent udziela na nią 12 miesięcy gwarancji. Jest ona przeznaczona do wbijania gwoździ o długości maksymalnej 10 cm. Dodatkowo posiada funkcję regulacji głębokości wbijania danych gwoździ, co jest bardzo pomocne przy pracach w domu, gdy na przykład chcemy zrobić coś w formie wieszaka na głośniki i chcemy, żeby kawałek gwoździa wystawał. gwoździarka pneumatyczna 4PRO FN 34100 to doskonałe rozwiązanie przy pracach remontowych domowych jak i podczas prac budowlanych związanych przede wszystkim związanych ze szkieletami domów, gdzie trzeba stabilnie połączyć ze sobą bale drewniane czy inne. Sprawdza się ona tam gdzie można ułatwić sobie pracę, a przy tym jest bardzo mocna i wytrzymała.