Ostatnio zastanawiałam się, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Konkretnie chodziło mi o to, jak wybrać studia, by w przyszłości znaleźć dobrą pracę, która będzie równocześnie pasją. Interesuje mnie architektura wnętrz i zastanawiam się, czy nie kształcić się w tym kierunku.
Mam pewne uzdolnienia plastyczne i oko do szczegółów, a także całkiem niezły gust, zatem prawdopodobnie byłaby to wymarzona praca dla mnie. Ale nie wiem, jak się to ma do konkretnych studiach, zresztą nawet nie wiem, co trzeba skończyć, by architektura wnętrz stała się moim zawodem. Czyli może nie jest to najlepszy pomysł na ten moment.
Chyba że na przykład istnieje możliwość ukończenia jakichś kursów, które dawałyby uprawnienia w tej dziedzinie. Chciałabym to wiedzieć, ponieważ podoba mi się pomysł łączenia pasji z pracą. W moim przypadku architektura wnętrz dałaby mi i pasję, i zadowolenie z pracy. Muszę zasięgnąć informacji i dowiedzieć się, co trzeba zrobić i jakie mieć wykształcenie, by się zajmować tą dziedziną.