Inwestorzy budujący jednorodzinne domy preferują klasyczne, tradycyjne projekty. Trudno się dziwić takim wyborom. Większość ludzi inwestuje całe swoje oszczędności lub zaciąga bardzo pokaźne kredyty, aby sfinansować tego typu inwestycje. Jednocześnie warto zapoznać się z bardziej nowoczesnymi propozycjami – takie projekty są dostępne praktycznie w każdym katalogu.

Jedną z ważniejszych cech, które posiada nowoczesna architektura, jest minimalizm. W przypadku takich budynków nie ma miejsca na tradycyjne ozdoby i elementy architektoniczne, spełniające głównie dekoracyjne funkcje. Takie rozwiązania nie każdemu przypadną do gustu, jednocześnie jednak ich zaletą jest dosyć duża funkcjonalność, a także oryginalny, nietypowy wygląd.

Dla części osób różne detale mają ogromne znaczenie, ponieważ wpływają one na atmosferę panującą w budynku. Z drugiej strony nie każdemu odpowiadają utarte rozwiązania takie jak ganki, lukarny, czy proste, dwuspadowe dachy, a mniej standardowa bryła domu wydaje się kuszącym pomysłem.