Znamy już przyczyny tragedii, jaka miała miejsce w zeszłym miesiącu w Gorzowie, gdzie zawalił się dach hali, przygniatając przebywające w środku prawie 1000 osób. Biegli sądowi orzekli, że winę za to ponosi nieprawidłowa architektura hali. Budynek nie spełniał ponoć norm i wymogów, które obowiązują w polskim prawie.
Takie nieruchomości powinno się natychmiast wyburzać, ponieważ są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia odwiedzających je ludzi- grzmiał jeden z ekspertów.
Postępowanie karne jest już w toku. Policja szuka winnych, którzy sporządzili wadliwy projekt. Na całe szczęście wszyscy obecni ludzie w porę opuścili halę, dzięki czemu nikomu z nich nic się nie stało. Aż strach pomyśleć co by było gdyby nie zdążyli zrobić tego na czas.
Podobny wypadek miał miejsce przed pięcioma laty w hiszpańskiej Saragossie. Tam niestety nie obyło się bez ofiar, zginęło 14 osób. Postępowanie przeciwko winnym feralnego projektu budowy toczy się po dziś dzień. Adwokaci w nieskończoność przeciągają sprawę, która elektryzuje całą Europę.