barista-na-targi-2Coraz większa świadomość konsumentów i stale poszerzająca się moda na spożywanie dobrej jakościowo i smakowo kawy sprawia, że zdolni bariści są często poszukiwani przez markowe kawiarnie czy restauracje.
Smacznie i profesjonalnie przygotowana kawa staje się sztuką sama w sobie, stąd też coraz częściej słyszy się o organizacji targów, eventów czy spotkań kawowych, podczas których można spróbować samodzielnie przygotować ulubioną kawę lub podpatrzeć jak z parzeniem kawy radzą sobie prawdziwi pasjonaci.

Niejednokrotnie jest również tak, że potrzebny jest barista na targi. To właśnie on ma zająć jedno z najważniejszych miejsc na specjalnie przygotowanym stoisku, by skupić uwagę wszystkich odwiedzających to miejsce właśnie.
Kawa ma w sobie wiele ważnych i cennych właściwości, jednak coraz częściej staje się przestrzenią do ukazania własnych zdolności artystycznych czy zamiłowania do trudnej sztuki latte art. Widowiskowe kawy mleczne z fantazyjnie ozdobioną pianką to prawdziwe gwiazdy każdych spotkań z kawą.