Od projektu do przeprowadzki

Dzisiejszy rynek nieruchomości nie jest już tak prosty i nieskomplikowany jak jeszcze kilkanaście lat temu. Czasy się pozmieniały, a zdobycie nowego klienta nie jest czynnością łatwą. Teraźniejszość wymaga więcej od deweloperów i pośredników nieruchomościami. Bo to właśnie potencjalny kupiec zrobił się bardziej wymagający. Przez to, że ze wszystkich stron atakowany jest co raz to lepszymi ofertami. Na tym etapie potrafi odróżnić faktycznie dobrą ofertę od tej mniej w jego mniemaniu atrakcyjnej. Dlatego też architektura budownictwo i projektowanie nie są w dzisiejszych realiach usługami, które na sto procent znajdują w każdym dowolnym momencie grupę zainteresowanych odbiorców. Każdy, bez wyjątku architekt, budowlaniec lub projektant musi na tę chwilę potrafić wybić się czymś, na tle zróżnicowanej konkurencji.

Może to być, na przykład oferowanie niskich, dogodnych cen. Ale musi tak być. Należy pamiętać o bardzo ważnej zależności. Mianowicie, jeśli zaczniemy oferować konkurencyjne ceny, to możemy przez to ” zamieszać” na całym rynku. Ponieważ inni przedsiębiorcy również zaczną obniżać stawki, a wszystko będzie dążyło do pogranicza opłacalności.

Ale propozycja moja jest taka: nie należy się zamartwiać ani zniechęcać. Mamy do czynienia ze wzrostem gospodarczym. Ludzie mają pracę, a przez to posiadają więcej pieniędzy, które mogą wydawać w różny sposób. Lecz wielu z nich decyduje się właśnie na wybudowanie domu lub kupno mieszkania. Więc fachowcy z dziedzin budownictwa i nieruchomości na pewno nie będą narzekać na brak zleceń.